پروتز زیر زانو

 بهترین مرکز ارتوپد فنی در یزد

از بهترین مراکز ارتوپد فنی در یزد با توجه به آمار انتخابی مردم و مددجویان مرکز ارتوپد فنی ارتوتک هست و شما مددجویان عزیز در سراسر یزد می‌توانید با مراجعه کلینیک ارتوپد فنی ما در استان اصفهان از خدمات عالی و با قیمت مناسب‌تر نسبت به کلینیک‌های مشابه از خدمات ما بهره‌مند شوید.

کلینیک ارتوپد فنی ارتوتک در دو استان شعبه دارد شعبه ی ارتوپد فنی اصفهان، و همچنین شعبه ی ساخت پروتز پا تهران که شما می توانید با مراجعه به این شعبه ها برای ساخت پروتز پا به صورت تخصصی بهره مند شوید

چه خدماتی را کلینیک ارتوپد فنی باید به مددجویان ارائه دهد؟

برخی از مواردی که در کلینیک ارتوپد فنی ارتوتک ارائه می‌شود عبارت‌اند از:

ساخت انواع پای مصنوعی یا پروتزپا:

 • ساخت پروتز زیر زانو
 • ساخت پروتز بالای زانو
 • ساخت پروتز روی زانو
 • ساخت پروتز مچ پا
 • ساخت پروتز پارشیال
 • ساخت پروتز لگن

قطعات پروتز پا

کلینیک ارتوپد فنی ارتوتک چه خدمات شاخصی را به مددجویان ارائه می‌دهد:

 1. 10 درصد تخفیف در ساخت انواع پروتزها
 2. مشارکت با بانک‌های سپه
 3. مشارکت با بانک صادرات
 4. ارائهٔ پروتز تخصصی با کارشناس باتجربهٔ ۱۰ساله
 5. ساخت پروتز پا در شرایط خاص در کمتر از 4 روز
 6. تعمیر انواع پروتز زیر زانو، روی زانو، بالای زانو و…
 7. و دلایل دیگر که خودتان به آن مشرف هستید

زانوی پروتز پا

انواع پروتز پا در یزد:

ما در ساخت انواع پروتز پا با پروتزهایی نظیر پروتز بالای زانو، پروتز زیر زانو و… مواجه هستیم حال در استان یزد ما قصد داریم تا خدمات پروتز پا و دست را با بهترین امکان و قیمت و متریال استفاده شده ارائه دهیم در این قسمت انواع پروتز را نام خواهیم برد و توضیحات مفیدی نیز ارائه خواهیم داد.

پروتز زیر زانو:

پروتز زیر زانو از متعددترین پروتزهای سفارش شده هست چرا که قطع عضو زیر زانو به دلایل مختلفی چون دیابت، تصادف و… می‌تواند از عوامل مؤثر در قطع عضو زیر زانو باشد که مددجو باید با پزشک و کارشناس متخصص در زمینهٔ ساخت پروتز پا صحبت کرده تا کارشناس با در نظر گرفت وضعیت پای مددجو و درنظرگرفتن سن، وزن و بودجهٔ مددجو پروتزی به مددجو ارائه دهد تا بعد از تابید شرایط توسط مددجو پروتز مربوطه توسط کارشناس ارتوپد فنی ساخته شود.

خصوصیات پروتز زیر زانو:

پروتز زیر زانو باید از قسمت‌های مختلفی چون سوکت، لاینر، shin tube و قسمت تعلیق بهره ببرد که هر کدام از این قطعات و عوامل بر ساخت پروتز پا زیر زانو و راحتی مددجو مؤثر هست. پروتز زیر زانو که به پروتزهایی گفته می‌شود که مددجو قطع عضوش از زیر زانو بوده و زانو دارد از این رو هزینهٔ ساخت پروتز زیر زانو به‌مراتب کمتر از روی زانو است.

پنجه پروتزپا

پروتز پا بالای زانو:

پروتز روی زانو به قطع عضوی تخصیص داده می‌شود که قطع عضو مددجو از بالای زانو است و مددجو زانوی خود را ندارد و باید از قطعهٔ زانو نیز در ساخت پروتز پایش استفاده شود اجزاء تشکیل‌دهندهٔ پروتز بلای زانو عبارت از:

 • سوکت (Socket)
 • سیستم مچ پا
 • شانک
 • سیستم تعلیق
 • مفصل زانو

که برای توضیحات مربوط به هر یکا از موارد بالا می‌توانید به صفحهٔ پروتز پا بالای زانو سایت پروتزکار مراجعه کنید.

پروتز روی زانو:

پروتز روی زانو برای افرادی ساخته می‌شود که قطع عضو آن‌ها دقیق از روی زانو است این نوع پروتز نسبت به پروتز بالای زانو هزینه‌اش یک مقدار کمتر است.

پروتز مچ پا:

پروتز مچ پا برای افرادی ساخته می‌شود که قطع عضو آن‌ها از قسمت مچ پا است این نوع پروتز معمولاً قیمت بسیار کمتری نسبت به پروتز زیر زانو و… دارد چرا که پروتزها به‌واسطهٔ قطعات استفاده از آن هزینه‌اش تأمین می‌شود.

پروتز پارشیال

برای افرادی ساخته می‌شود که قسمت جزئی از بدن را ندارند؛ مثلاً یک‌تکه از قسمتی از پایش به‌واسطهٔ عوامل طبیعی و… کنده یا قطع شده است.

پروتز لگن یا کانادین

پروتز لگن باری مددجویانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که از لگن قطع عضو هستند این نوع پروتز گران‌ترین نوع پروتز است و پروتز سنگینی نیز نسبت به بقیهٔ پروتزها می‌باشد.

در نهایت

در آخر به شما توصیه می‌شود اگر می‌خواهید پروتز پا بالای زانو و زیر زانو در یزدسفارش دهید پیشنهاد می‌شود با مراکز معتبر در این زمینه اقدام کنید چرا که استفاده از قطعات غیراورجینال و همچنین ارائهٔ قیمت‌های نجومی می‌تواند به مخارج شما و همچنین به کیفت پروتز شما آسیب بزند امیدواریم مثل همیشه از خدمات ما رضایت کامل را برده باشید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *