Disabled young man training outdoor


پروتز پا در مبارکه:

با سلام آنچه در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد پروتز پا در مبارکه اصفهان بوده که امید واریم پاسخ گوی نیاز شما درباره ی پروتز پا در مبارکه باشد.

در این مقاله در تلاش بودیم تا به اغلب سوالات شما که در این مدت از ما پرسیده اید پاسخ داده و یک مقاله ی کامل به شما تحویل بدهم تا در همین مقاله نیاز شما رفع شده و مطلب مورد نظرتان را از این صفحه استخراج کنید.

کلینیک ارتوپد فنی ارتوتک در دو استان شعبه دارد شعبه ی ارتوپد فنی اصفهان، و همچنین شعبه ی ساخت پروتز پا تهران که شما می توانید با مراجعه به این شعبه ها برای ساخت پروتزپا به صورت تخصصی بهره مند شوید

با این وجود شما میتوانید برای خواندن مطالب کامل تر ما درباره ی پروتز زیر زانو ،پروتز بالای زانو،لگن ،مج و …به صفحات دیگر سایت ما و یا مرکز اصلی کلینیک ما یعنی پروتز پا در اصفهان مراجعه کرده تا نیازتان از این باره رفع شود.

پروتز پا در مبارکه:

پروتز پا یا پای مصنوعی یک کمکی برای افراد قطع عضو است تا بتواند با استفاده از پروتز پا، به کار های روزمره ی خود بپردازد.

در ابتدا برخی از افراد برای راه رفتن با پروتز پا باید از عصا استفاده کنن که امری بسیار طبیعی بوده  تا شخص به پای مصنوعی خود عادت کند.

ما به افراد قطع عضو مبارکه این وعده را می دهیم که با گرفتن یک پروت پا میتوانید حس داشتن پا را دوباره در خود ببینید چه بسارند کسانی که از شدت ذوق گرفتن پای مصنوعی اشک شوق ریخته اند پس شما هم تعلل نکنید و برای ساخت پروتز پا خود در شهر مبارکه با شماره ی زیر تماس گرفته تا مشاوره های لازم را به شما  بدهیم

پروتز پا در مبارکه اصفهان

در ادامه مراحل ساخت پروتز پا را شرح میدهیم:

فرایند دریافت پروتز زیر زانو در کلینیک های ارتز و پروتز!

  1. قالب‌گیری به شیوه رایج با استفاده از باند گچی سخت انجام می‌شود.
  2. در مرحله بعدی قالب به‌وسیله گچ پر می‌شود و بدین‌صورت یک نمونه گچی از پای فرد قطع عضو ایجاد می‌شود.
  3. مواد ریزی مرحله بعدی در فرایند ساخت سوکت است. در این مرحله در صورت لزوم قطعاتی برای اتصال سایر قسمت‌های پروتز پا در سوکت تعبیه می‌شود.
  4. بعد از آماده شدن سوکت، مونتاژ قطعات متناسب با انتخاب مددجو و همچنین تشخیص پروتزیست صورت می‌گیرد.
  5. بعد از مراجعه بیمار تنظیم نهایی قطعات روی پای مددجو و در حین حرکت صورت می‌گیرد.
  6. در این مرحله مددجو آموزش‌های لازم برای استفاده از پروتز را نظیر چگونگی عبور از راه‌پله، سازگاری با سطح شیب‌دار و… دریافت می‌کند.
  7. بعد از چند جلسه تمرین و نهایی شدن پروتز پا مراحل زیبایی روی پروتز اعمال می‌شود و این عملاً آخرین مرحله در دریافت یک پروتز پا زیر زانو است.

پروتز پا بالای زانو در مبارکه:

اگر شما قطع عضو از بالای زانو هستید هزینه ی شما یک مقدار بالا رفته چرا که علاه بر هزینه ی قطعات پروتز یر زانو باید هزینه ی زانوی مصنوعی را نیز پرداخت کنید.

پروتز بالای زانو نسبت به پروتز زیر زانو از نظر سرشماری خیلی کمتر است اما نگران هزینه ان نباشید ما در کنار شما هستم  با شرایط اقساط  12 ماهه تا شما از داشتن پای مصنوعی محروم نمانید.

در ادامه به مراحل ساخت پروتز پای بالای زانو در مقاله ی مبارکه می پردازیم:

پروتز پا در مبارکه

فرایند ساخت پروتز بالای زانو عبارت اند از:

1-مرحله اول در دریافت پروتز پا بالای زانو در مبارکه

اولین مرحله در دریافت پای مصنوعی در همه انواع پروتز بالای زانو، التیام زخم ها و کاهش ادم (ورم) بافت اندام باقی مانده است. در رابطه با ادم بافت، برخی فرایندهای فیزیوتراپی، انجام بانداژ و … بسیار موثر است و تا حد امکان باید با این روش‌ها تورم اندام باقی مانده را کاهش داد.

اما باید بدانید با دریافت پروتز بالای زانو و استفاده از آن مقداری از حجم اندام کاهش می‌یابد. ساکشن سوکت مرسوم ترین نوع سوکتی است که برای پروتز پا به کار برده می‌شود که خود آن انواع گوناگونی دارد.

2-مرحله دوم در دریافت پروتز پا بالای زانو

پس از کاهش نسبی ورم در اندام باقی مانده، قالبگیری برای ساخت پروتز پا از استامپ (اندام باقی مانده) مددجو صورت می‌گیرد. نکته قابل توجه در مورد این نوع پروتز پا نیاز به جک قالبگیری است.

3-مرحله سوم در دریافت پروتز پا بالای زانو

بعد از قالبگیری، فرایند های اصلاحی روی همان قالب گچی اعمال می‌شود و بعد از خشک شدن قالب، مددجو قالب گچی که حالا دارای تعدادی سوراخ برای چک کردن میزان فشار نقطه‌ ایست را روی جک قالبگیری پرو می‌کند.

اصل بنیادی در ساکشن سوکت پروتز پا بالای زانو، تماس تمام قد استامپ با بدنه سوکت است که در مرحله پرو این مورد به خوبی چک خواهد شد.

در صورت مناسب دیدن سوکت گچی، نمونه پای بیمار بر اساس همین سوکت ساخته می‌شود و مواد ریزی سوکت پروتز پا بالای زانو انجام می‌گیرد.

نکته ای در مورد ژل

استفاده از ژل نیز از موارد مرسوم است؛ تنها تفاوتی که زمان استفاده از ژل باید مد نظر داشت این است که قالبگیری باید روی ژل صورت بگیرد. البته لازم به ذکر است همه افرادی که دچار قطع عضو شده اند امکان استفاده از نوع ژلی را نخواهند داشت و این موضوع باید توسط پروتزیست بطور کامل بررسی شود و در صورت داشتن شرایط تجویز شود.

4-مرحله چهارم در دریافت پروتز پا بالای زانو

بعد از ساخت سوکت، قطعات مونتاژ می‌شوند و پروتز بالای زانو عملا در این مرحله برای تمرین آماده است. تنظیمات مختلف از زوایای جهت گیری قطعات تا میدان آزادی حرکتی که هر کدام از اجزاء متحرک در پروتز نیاز دارند در این مرحله صورت می‌پذیرد.

البته باید در نظر داشت برخی تنظیمات، علی‌الخصوص تنظیمات مفاصل زانو پروتزی، نیاز به سپری شدن زمان نسبتا طولانی دارد. در ادامه انواع مفاصل را به طور کلی بررسی خواهیم کرد.

پروتز پا در شهر مبارکه

پروتز مچ پا در مبارکه

پروتز مچ یا به اصطلاح علمی پروتز سایم همان طور که از اسم آن مشخص است برای قطع عضوهایی از ناحیه مچ پا ساخته میشود، افراد قطع عضو از ناحیه مچ دارای استمپ (عضو باقیمانده)بلند می باشد.

مهم ترین مزیت این نوع قطع عضو این است که افراد قطع عضو از این ناحیه معمولا قادر هستن بدون پروتز بر روی کف عضو باقیمانده فشار وارد کنند و در منزل راه بروند بدون پروتز، از نظر قیمت

پروتز مچ پا معمولا قیمت کم تری از پروتز های زیر زانو دارند، برای این نوع پروتز معمولا پنجه خاصی به نام پیریگوف مورد استفاده قرار می گیرد.

سخن پایانی:

برای ساخت پروتز پا هیچ وقت تعلل نکنید چرا که هم عذاب نداشتن پا کشیده هم وضعیت پای خود را با فشار های مختلف از حالت استاندارد خارج کرده که قالب گیری برای ان و ساخت پا برایش سخت میشود حال چه در مبارکه هستید چه در استان های دیگر برای ساخت پا مصنوعی به هیچ وجه صبر نکنید این هم سخن پایانیم موفق باشید

[yasr_overall_rating]

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *