مرکز پروتز پا ( ارتوپد فنی )در تهران

در این مقاله ما به شما کمک می کنیم تا بتوانید در مورد پروتز پا در تهران اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید. این مقاله مطمئنا افق دید شما را برای انجام پروتز پا خصوصا در ساخت پروتز پا در تهران باز می کند و شما می توانید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

پای مصنوعی یا پروتزپا در تهران

با عرض سلام خدمت مددجویان و همکاران عزیز ما مفتخر هستیم با ایجاد این سایت  برای مرکز ارتوپد فنی ارتوتک راه ارتباطی را بین شما و خودمان ایجاد کنیم تا به این وسیله بتوانیم با اطلاعاتی که در اختیار شما مددجویان عزیز قرار می دهیم، کمکی هرچند کوچک را برای شما انجام دهیم.

اینجانب حسین شاکردوست مدیر مسئول فنی کلینیک تخصصی پروتزپا ارتوتک با سابقه 9 سال ساخت تخصصی پروتز اندام تحتانی و فوقانی برای مددجویان و جانبازان معزز و همچنین به عنوان مدرس دانشگاه علوم پزشکی تهران،به اطلاع شما مددجویان می رساند.

موضوعات مورد بحث در مقاله ی پروتز پا در تهران

 1. پروتز پا یا مرکز ارتوپد فنی در تهران
 2. مواردی که باید هنگام ساخت پروتز به آن توجه کنید
 3. پروتز زیر زانو در تهران
 4. پروتزپا روی زانو در تهران
 5. پروتز لگن (کانادین) در تهران
 6. انواع پنجه پروتز پا در تهران

پروتز پا در تهران -ارتوتک

پروتزپا یا مرکز ارتوپد فنی در تهران

ما در کلینیک ارتوپد فنی ارتوتک به عنوان کلینیک تخصصی پروتزپا در استان تهران قادر هستیم خدمت ساخت انواع پروتز های اندام فوقانی ،اندام تحتانی و پروتزهای زیبایی روز دنیا را برای مددجویان عزیز انجام دهیم.

ویژگی های خاص ارتوپد فنی ارتوتک در تهران:

کلینیک ارتوپد فنی ما فروش قطعات پروتزپا و دست را به صورت جداگانه نیز ارائه می دهد، البته لازم به ذکر است کلینیک ارتوتک تخفیف ۲۰ درصدی را برای مددجویانی که دارای مدارک بهزیستی و کمیته امداد دارند، در نظر گرفته است.

مرکز پروتز پا در تهران

حالا چرا شهر تهران

تهران با دارا بودن یکی از بهترین دانشگاه های علوم پزشکی همواره دانش آموختگان و پزشکان زیادی را به جامعه تحویل می دهد. ارتوزیست و پروتزیست های حرفه ای هم از این قاعده مستثنی نیستند و هر کدام از این فارغ التحصیلان سعی می کنند قدمی را برای جامعه خود بردارند. مقاله پروتز پا در تهران که هم اکنون آن را مطالعه می کنید هم تلاش و کمک کوچکی از طرف یک دانش آموخته دانشگاه تهران برای مددجویان عزیزان است.

یک پروتزیست  حرفه ای چه ویژگی هایی داراست

خوب همانطور که میدانید پروتزپا هزینه ی بالایی را برای مددجویان به همراه دارد. یک پروتزیست ماهر باید در کار خود ماهر باشد و بتواند بر تمامی مسائل پیش آمده بر مددجو احاطه داشته باشد و مشکل او را با صبوری و با دقت و کیفیت بالا رفع و رجوع کند.

یک پروتزیست حرفه ای باید اول به فکر مددجویش باشد و او را مانند اعضای خانواده اش در نظر بگیرد. پروتزیست حرفه ای به فکر جیب خودش نیست و  می داند مددجو هزینه زیادی را صرف پروتز می کند پس تلاش می کند اول رضایت مددجو و مخاطب خودش را جلب کند و مشکل او را حل کند.

پروتز پا مخصوص دویدن

مواردی که باید هنگام ساخت پروتز به آن توجه کنید

 • پروتزیست مجربی را در نظر بگیرید
 • رضایت مددجویان یک کلینیک اتفاقی نیست بنابراین از بقیه ی مددجو های کلینیک هم پرسش داشته باشید
 • به هیچ عنوان به سن شخص پروتزیست و پزشک توجه نکنید به کارهایی که برای سایر مددجویان انجام داده است توجه کنید.
 • و در آخر هم به قیمت پروتزپاتوجه کنید

پروتزپا انواع مختلفی دارند که مهمترین آن ها عبارت اند از

1.پروتز زیر زانو در تهران

پروتزپا زیر زانو بیشترین نوع پروتز در افراد قطع عضو می باشد این اشخاص قطع عضو از ناحیه ترنس تیبیال (درشت نی)و ترنس فمورا(نازک نی)می باشند، پروتزپا افراد قطع عضو زیر زانو از نظر هزینه بستگی به قطعاتی دارد که استفاده می شود.

معمولا سه نوع پروتز در این افراد وجود دارد که شامل:

  1. پروتز سیلیکونی
  2. پروتز مدولار
  3. پروتز پدیلنی

می باشد،که معمولا پروتز سیلیکونی مبلغ بالاتری دارد و پیشرفته تر می باشد.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی پروتز زیر زانو مراجعه کنید

ساخت پروتز هوشمند پا

2. پروتز پا روی زانو در تهران

این نوع پروتز برای کسانی می باشد که دقیقا قطع عضو از ناحیه مفصل زانو داشته اند و تفاوت اصلی این پروتز با پروتز زیر زانو وجود مفصل زانو مصنوعی در این نوع پروتز می باشد و همین امر باعث می شود این نوع پروتز قیمت بالاتری را داشته باشد.

مفصل مصنوعی زانو پروتز قطعه ای تعیین کننده در کیفیت و قیمت می باشد و دارای نوع های مختلف اسن که شامل:

 1. هیدرولیک
 2. پنوماتیک
 3. مکانیکی

می باشد،در مقاله ای جدا بصورت کامل مفاصل توضیح داده شده است

3.پروتز پا بالا زانو در تهران

پروتز پا بالای زانو یا پروتز بالا زانو قطع عضو از ناحیه استخوان فمور(ران) می باشد. پروتز های این افراد تفاوت قیمت بالاتری را نسبت به پروتز های دیگر دارد،

این نوع پروتزمعمولا دارای دو نوع است

 1. سیلیکونی
 2. وساکشن سوکت

می باشد و همچنین قطعه ای جدید به نام روتیشن ادابتور (مفصل گردان) در آن به کار رفته جهت چهار زانو نشستن.

پروت پا مخصوص ورزشکاران

4.پروتز لگن (کانادین) تهران

این نوع پروتز بلندترین نوع پروتز پا در اندام تحتانی می باشد برای افرادی که مستقیما از ناحیه مفصل لگن یا مقداری بالاتر قطع عضو شده اند، این نوع پروتز معمولا سنگین تر از انواع پروتز پا دیگر است. همچنین این مدل پروتز پا قیمت بالاتری را دارد و به علت وجود مفاصل مصنوعی لگن و زانو کنترل آن مهارت بیشتری را می طلبد

5. انواع پنجه پروتز پا در تهران

پنجه های پروتز پا به چندین مدل و چندین شرکت تقسیم بندی می شوند، قدیمی ترین نوع پنجه ها که ثابت و بدون انگشت بودن تا به روز ترین پنجه ها که پنجه های کربنی می باشد تغییرات اساسی در نوع پنجه ها به وجود امده که راحتی و حس خوبی را برای استفاده کننده ایجاد میکند.

ما در این مقاله چند نمونه از پر کاربردترین این نوع پنجه ها برای مددجویان عزیز تهران و ایران شرح می دهیم:

پروتز پا در تهران

پنجه ساچ در تهران

نوع قدیمی تر پنچه SACH Foot است. در این نوع پنجه هیچ نوع مفصل یا بازوی حرکتی به کار نرفته و پنجه تقریبا بدون حرکت می باشد. فقط مقدار حرکت در زمان فشار بر روی پاشنه (heel strike) به علت کمپرس شدن آن حس می شود.  همچنین زمانی که انگشتان را از روی زمین بلند میکنیم (push off) مقداری زاویه در جلو پنجه (fore foot) ایجاد می شود.

البته لازم به ذکر است بیشتر این صدمات و شکستگی در این پنجه ها از همین ناحیه فور فوت می باشد، این نوع پنجه بیشتر برای افراد مسن و کم تحرک مورد استفاده قرار می گیرد.

پنجه سینگل اکسیس(single axis)

پنجه سینگل نوع دیگری از انواع پنجه پروتزپا است که به صورت تک محوره می باشد و فقط حرکات پلنتار فلکشن و دورسی فلکشن در این نوع پنجه صورت می گیرد،

پروتز دست

این نوع پنجه دارای دو تیکه می باشد:

 1. مفصل درونی داخل پنجه
 2.  کفی پنجه

اگر برای هر کدام از این دو قسمت مشکلی پیش آبد، قسمت های ناسالم قابل تعویض می باشد،این نوع پنجه را می توان میانه پنجه ساچ و کربنی دانست،

پنجه کربنی در تهران:

پنجه های کربنی جدید ترین نوع پنجه هاست که دارای تنوع زیادی می باشند و شرکت های معتبری همچون اوسر و اتوبوک این نوع پنجه ها را با بالاترین کیفیت تولید می کنند، البته این نوع پنجه تولید داخلی نیز دارد.

این نوع پنجه چهار حرکت اصلی دارد:

 1. اکستنشن
 2. اینورژن
 3. اورژن
 4. فلکشن

مناسب ترین نوع پنجه برای ورزشکاران و افراد با فعالیت بالا می باشد .

سخن پایانی:

در نهایت به شما یک دلگرمی بدهم که شما با هر شرایط مالی که باشید میتوانید از خدمات ما به صورت اقساط با چک ضمانت برخوردار شوید امید است تا تمام مردم عزیزمان در سلامت کامل به سر ببرند ممنون که با ما همراه بودید🌹🌹🌹.

سوالات متدال:

قیمت پروتز پا بر چه اساسی تعیین میشود؟

پروتز پا اصولا بر اساس قطعات بکار رفته در پروتز تعیین می شود

من فقط میخواهم قالب را عوض کنم آیا میتوان از قطعات قبلی استفاده کنم؟

بله قطعات قبلی قایل استفاده بوده

ساخت پروتز پا چه مقدار طول می کشد؟

زمان تقریبی بین 1تا 2 هفته که زود تر هم میشود اما دقت کار پایین میاید

امتیاز ما